Ukash Pin

Herkes tarafından bilinen ve Türkiye’de onlarca hatta yüzlerce bayiden temin edebileceğiniz bir ön ödemeli kart sistemi. Ukash‘in sistematiği ele alınırsa, Ukash pinlerinin değişken miktar taşıdığını söylemek yanlış olmaz. Bu yazımızda, Ukash pin değeri nedir sorusuna yanıt bulacağız.. Şimdi 10 euroluk bir Ukash kartından örnek vermemiz gerekirse, Ukash kart miktarının pin değerinin sabit olduğunu söyleyebiliriz, on euro için bu geçerlidir, ancak ülkemizde özellikle son dönemde aşırı değişken bir yapıya sahip olan döviz kurlarından Ukash etkilenmiyor mu? Her şey gibi Ukash de bunlardan etkilenen bir sistemdir. Bu bakımdan da, Ukash pindeğeri nedir diye soracak olursanız yanıtı, döviz kuruna bağlı olarak Ukash kartın taşıdığı esas değere bağlıdır.

Birçok Ukash bayisinden, kredi kartınız ya da banka hesabınızdan havale, kimi zaman eft ile para gönderdiğinizde anında erişebileceğiniz Ukash kartlarınız ile artık her yerde ve anında işlem yapma şansına sahipsiniz. Bir nevi yatırım aracı gibi olan Ukash içerdiği değişken miktarlara göre de sınıflandırılabilir, aynı zamanda içerdiği dövizin değişken değerine göre artışa geçip, azalışa da geçebilir. Eğer Ukash kart pininizin değeri sitesine yatırdığınız anda ne ise, o andaki kur üzerinden işlem görür.

Ukash pin değeri nedir diye sorulan birçok soru mevcut, Ukash pin değeri, ülkemizde özellikle son dönemde tanık olduğumuz aşırı değişken döviz fiyatlarından etkilenmiştir. Ukash fiyatlarını, eğer bir Ukash satıcısı ile önceki dönemde iletişime geçtiyseniz sizi cep telefonu ile abone yapmalarından anlayabilirsiniz, size sürekli güncel Ukash kart pin miktarlarını, eşleştiği değer ile birlikte gönderip bundan haberdar olmanızı sağlayabilirler. Bu bakımdan değişken dahi olsa, Ukash kart miktarlarını takip etmekte kesinlikle fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan Ukash Reseller Olmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.