Ofis Bölme Sistemlerinin Gerekliliği

Devamlı aynı ortamda çalışıyor olmak bir zaman sonra yaratıcılığımıza zarar verir ve üretemez oluruz. Yenilikler insanı taze tutar. İş yerindeki değişiklikler de üretkenliğe ve yaratıcılığa olumlu etki eder. İşte bu yeniliği iş yerlerinde görmenin en kolay yolu ofis bölme sistemleri ile iş yerinin dekorasyonunda değişiklikler yapmaktan geçer. Modüler ofis bölme sistemleri klasik inşaat sistemleri ile yapılan dekorasyonlara göre birçok avantaja sahip olabilmektedir.

Kullanılan Malzemenin Hafifliği

Ofis bölme işlemlerinde betona göre çok daha hafif malzemeler kullanılır. Bu da binaya binecek olan yükün daha az olması demektir. Binalar ilk inşa aşamasında belirli standartlara uyularak deprem dayanaklılığı en üst düzeye çıkarılmaya çalışılır. Bina inşaatı bittikten sonra binanın taşıyabileceği belli bir yük limiti vardır. İnşaat sonrası yapılacak olan tadilatlarla binaya binecek olan yük artabilir. İşte modüler bölme sistemleri sayesinde binanın deprem dayanıklılığına zarar verme ihtimali ortadan kalkmaktadır.

Estetik olması

Kullanılan malzemelerin kolay şekil verilebilir olması ve dekorasyona müsait olmasından dolayı ofis dekorasyonu yapılırken ofis bölme sistemleri tercih edilmektedir. Bilgisayar, telefon gibi aletlerin ve elektrik kablolarının gizlenmesi çok daha kolay olmaktadır.

Ekonomik Olması

Duvar örerek gerçekleştirilecek bölme işlemleri oldukça maliyetli olmaktadır. Yeni nesil modüler bölme işlemlerinde kullanılan malzemeler beton ve tuğla malzemelere göre çok daha ekonomik olmaktadır.

Ofisin Daha Verimli Kullanılabilmesi

Klasik duvar örülerek yapılan ofislerde, duvarların kalınlığından dolayı oldukça büyük bir alan kullanılamayan bir alan olarak ofiste boşuna yer kaplamaktadır. Ofis bölme sistemleri ile gerçekleştirilen işlemlerde ise örülen duvarlar daha ince olduğundan ofisin alanı daha ekonomik bir şekilde kullanılmaktadır. Aynı zamanda köşelerde kalan karanlık kısımlar da ofis bölme sistemleri sayesinde camlı bölmeler aracılığıyla daha aydınlık ve kullanılabilir alanlara dönüşebilmektedir.

İletişimde Kolaylık Sağlaması

Beton duvarlarda yöneticilerle çalışanlar arasındaki iletişimde kopukluklar meydana gelebilmektedir. Camlı ofis bölme sistemleri ile çalışanlar arasındaki iletişim daha kuvvetli olmaktadır.

Değişikliklere Açık Olması

Ofis bölme sistemlerinin montajı kadar demontaj işlemi de oldukça pratiktir. Belirli aralıklarla ofisin şekli ve tasarımı masrafsız bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Tel:  0212 659 35 00
Tel:  0212 659 35 20
Gsm: 0533 415 58 85
 Gsm: 0542 605 78 56
Email : bilgi@cagriinsaat.com / www.cagriinsaat.com.tr
(Ücretsiz Keşif  Bölme DuvarOfis Bölme, Ara Bölme Ücretsiz Keşif)
Çağri İnsaat San Tic . Ltd. Şti – ACİL TEKLİF veya ACİL KEŞİF: TEL :  0533 415 58 85 – E-mail:bilgi@cagriinsaat.com

Bir önceki yazımız olan Erp Sistem Danışmanlığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.