Lazer Epilasyon Güvenli mi?

Güzel görünmenin yollarından bazıları pürüssüz bir vücuda sahip olmaktır. Eskiden bu yana bu konuya bayanlar daha çok önem vermiş olsa da artık erkekler içinde önemli bir konu haline geldi.

Daha güzel görünmek için yapılan lazer epilasyon son teknoloji ekipmanlarla uygulanmaktadır. Hijyen ve kozmetik ürünlerle bu zamana kadar çözüm arayan insanlar artık kesin çözümleri seçiyorlar. Kesin çözüm ise lazer epilasyon tedavilerinden geçmektedir.

Ankara lazer epilasyon tedavisi ile istenmeyen tüy ve kıllarınızdan kurtulmanız artık çok kolay. Yapılan ışın tedavisi ile kesin çözüme ulaşan lazer epilasyon uygulaması hastaların en çok tercih ettiği tedavi yöntemi olmuştur.

Tedavi Süreci

lazer-epilasyon2Lazer epilasyon tedavisinden ışın göndererek en ufak noktalarda bile tedavi imkanı vardır. Değişik başlıklarla ister ufak noktalara isterseniz de bölgesel tedavilerde kullanılma şansına sahiptir. Yüzünüzdeki istenmeyen tüy ve kıllardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Tedavilerin uygulama şekillerine göre farklılık gösterir. Çeşitli başlıklar ile tedavi yapılır. Bu başlıklar Alexandrite, Diod ve Nd-Yag olmak üzere birden fazla çeşitliğe sahiptir ama en çok kullanılan gene bu başlık türleridir.

Lazer epilasyon tedavisinde gönderilen ışın ile kıl ve tüydeki renk köküne doğrudan müdahale edilir. Renk kökündeki müdahale ile kök zayıflatılır. Uygulanan ışın tedavisi ile ışık enerjisi ısı enerjisine dönüşür. Isı enerjisine dönüşen tedavi yönteminde kök tahrip edilerek o bölgede bir daha kıl ve ya tüy çıkması engellenir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Tehlikesi

Lazer epilasyon Ankara gelişen son teknoloji ile hasta tedavilerinde müşterinin isteği doğrultusunda cildini zarar vermeden tedaviyi gerçekleştirmektedir. Tedavi olmadan önce uzman bir doktor kontrolünden geçmelisiniz. Tedavi sırasında dahi uzman doktorunuz yanınızda bulunması gerekmektedir. Yanlış tedavilerde cildinizde istemediğiniz izler bırakabilir.

Tedavi olmadan önce hastanın cilt rengine, kıl köküne ve kıl tipine bakılmalıdır. Bu özelliklere bakıldıktan sonra tedaviye uygun lazer epilasyon tedavisi seçilmelidir. Lazer epilasyon ile istenmeyen kıl ve tüylerden büyümeden kurtulabilir hayatınızı istediğiniz gibi yaşayabilirsiniz. Sizde vücudunuzdaki istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyon tedavisi ile etkili bir sonuca ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bağlama Büyüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.