Casus Telefon Hangi Amaçlarla Kullanılır?

İnsanlar arası ilişkilerde gizli, saklı bilgilerin öğrenilmesi amacıyla kullanımı yapılan casus telefon ürünlerinin genelde aile içi nedenlerden dolayı kullanıldığı görülmekte. Eşinizin sizden bir şeyler sakladığından şüpheleniyor olabilirsiniz ya da çocuklarınızın arkadaş çevresini merak ediyor olabilirsiniz. Kafanıza takılan ne varsa telefon üzerinden yapacakları küçük bir konuşmadan dahi anlayabileceğiniz imkanlar bu ürünler sayesinde ayaklarınızın altına seriliyor.

Çok gizli bir biçimde hedef kişiyi takibe alarak her türlü bilgiyi kullanıcıya servis eden bir cihaz olma özelliği taşımakta. Üretici firmaların %100 gizlilik garantisi vermesi yazılımın geri planda çalıştığının hiçbir şekilde anlaşılamamasından ileri gelmekte. Sıradan bir mobil cihaz kullanıcısının hiçbir şekilde anlayamayacağı bu yazılımlar geri planda aradığınız tüm bilgileri toparlayarak sizlere sunmakta. Hedef kişinin telefonda ne yaparsa yapsın kolay kolay anlayamayacağı gizlilikte bir yazılım olduğunu ifade etmekte fayda bulunuyor. Casus cep telefonları hedef kişinin gittiği her yere gittiğinden her an o kişinin nerede olduğu hakkında bilgi almanız da mümkün. Örneğin; eşinizin size nerede olduğu konusunda yalan söylediğini düşünüyorsunuz cep telefonunuzdan yapacağınız birkaç işlemle uydulardan yerini öğrenmeniz mümkün. Hedef kişiden alınan bilgilerin iletilebilmesi adına bir de kaynak telefona ihtiyacınız olacak.

Bireysel olarak kullandığınız cep telefonlarınızı kaynak telefon olarak belirlediğiniz takdirde uzaktaki telefonu dahi oturduğunuz yerden yönetme şansına sahip olacaksınız. Casus telefon yazılımları ciddi emekler verilerek özel bir şekilde tasarlanmışlardır. Temel vizyonları gizliliktir ve hiçbir şekilde kendini ele vermezler.

Bir önceki yazımız olan Müzik Vazgeçilmezdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.